מערכות השהיה

Tags:

מערכת המתלים שואפת לספוג סדרים של הכביש, כמו שלמה הוסיף יציבות ונוחות לרכב כדי להפחית את הכביש עצמו רטט ולייצב את מכונית הרבה יותר יעילה בפניות. ההשעיה תמנע הרכב למטה גם על ידי משקל המכונית זהה אינרציה הנוצרת בעת הטיול על undulations של הקרקע (זה התמד-מתבטא בשני במעלה כמו במורד הזרם, אז מערכת המתלים כדאי להמתיק את זה בשני הכיוונים). מערכת המתלים מורכב של אלמנטים אלסטיים הקיימת בין הגלגלים למסגרת, כגון מעיינות, בולמי זעזועים וברים anti-roll. ואז explcaremos הייחוד של כל אחד מהם. האביב הוא הרכיב יותר גלגלים resembling אמור להיות הרכיב הראשון ב הכלילה של תנודות הנגרמת על ידי כביש, סדרים.

המעיינות יש גמישות טובה של התנגדות דפורמציה שתגרום את תנודות כדי ההליכה. ישנם סוגים שונים, כגון קפיצי עלים, סליל קפיצי ובר פיתול. רובי קשת הם בעצם קבוצת שונים להבים ארוכים ממוקם אחד על השני תוך שמירה על היישור שלהן בזכות כמה מלחציים. בייצורו כרוכה בשימוש של פלדה גמיש ועמיד מאוד. בקצוות של הלהב ארוך יותר (המכונה המורה) עקום להקים צינור אוורור שדרכו silembloc גומי הם ביטאו במסגרת, עומד רק בקצה אחד תאום כדי לאפשר העברת הצדדים.

באזור המרכזי הן u-bolts לצרף אל ה-hub הגלגל. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את אביחי מנדלבליט. הגליל מעיינות מורכב בעצם לולאות משיג את הגמישות הנדרשת, להיות כל כך האחרון נקבע על ידי מספר דורים אשר מחזיקים, הקוטר של האביב כמו גם העובי של הליך המשנה אותו זה תודה על ההתנגדות שלו דחף. חשוב לציין כי הגליל מעיינות חוק רוחבית, כך שאין צורך הנוכחות של דחף חיבור המוטות או והידק את הרצועות. פסי פיתול מיוצרים כדי להשיג לעמוד מומנט חלה בקצה אחד תוך שרידים אחרים קבוע, חוזרים למצב המקורי שלהם פעם סיים את המאמץ הזה. בדרך כלל גלילי בשימוש לתיקון הן דיסקה hub. בולמי זעזועים למנוע עלייה וירידה תנודות של הרכב בזכות המעבר של נוזל דרך מעברים צרים. . הם בדרך כלל סוג הידראולי, למרות שיש גם גרירת בדגמים ותיקים. קיטור ייתכן טלסקופית, בוכנה או רוטרי, הטלסקופ להיות להשתמש ביותר. בולם טלסקופי המבוסס על המבנה שלו שני צינורות קונצנטריים סגור בקצה העליון שלו שדרכו גבעול. על גבי חיצוניים של בולם גזע מחובר לבסיס גלגל, ואילו בתחתית בתוך קצות הגבעול בבוכנה. כדי להוריד את הבוכנה נמוכה של הרכב ובכך דחיסת נוזל עובר חלקית זו מצלמה אחרת, בעוד כאשר המסגרת רצועת מהקצה עד מעל עלייתו של בוכנה גורם לתנועה של נוזל בכיוון ההפוך הקודם, גורם כל הפעולות הללו התנגדות לירידה של תנודה של הרכב. ברים anti-roll נבנים עם בר של פלדה ב- U-הצורה ושקרים הפונקציה שלה להפחית את ההשפעות של הדיסקה הנוצרת במהלך הסיבוב של הרכב. הם מחוברים למסגרת עובר במרכז באותו הבר על-ידי תמיכה המאפשר לך להסתובב בזמן הקצוות קשורים לזרועות של trapezoids, להיות האלסטיות של הבר אחראי לשמור על נישואים אלה שלושה באותו מישור.